MATERIAŁY DLA MEDIÓW

Treści i  grafiki  mogą być bezpłatnie wykorzytywane do przedruku  z uwzględnieniem źródła informacji
"źródło ORIGIN Polska" pod warunkiem uzyskania zgody ORIGIN Polska.


Aby uzyskać zgodę na publikację naszych materiałów prosimy o kontakt e-mail: info@originpolska@com z podaniem:
a/  tytułu informacji,
b/  nr materiałów graficznych
c/  strony internetowej lub portalu, gdzie informacja ma być zamieszczona.
ZAPRASZAMY do korzystania z naszych zasobów.


******
MOTORIKA ROZPOCZYNA NOWĄ, STRATEGICZNĄ WSPÓŁPRACĘ W POLSCE
Komunikat Prasowy Firmy Motorika                                                                                [english version]

Firmy Motorika i ORIGIN Polska Rozpoczynają Strategiczną Współpracę, Zmierzającą do Polepszenia Jakości Usług Rehabilitacji w Polsce.
Robotyczne rozwiązania rehabilitacyjne firmy Motorika będą dostępne na terenie Polski w sieci nowych supernowoczesnych centrów rehabilitacyjnych firmy ORIGIN Polska.


Hamilton, Bermudy, 13 sierpnia, 2018 
Motorika, firma specjalizująca się w technologii robotycznych urządzeń rehabilitacyjnych poinformowała dzisiaj, że ReoAmbulator™ , ultranowoczesna, wielozadaniowa platforma z modułem wirtualnej rzeczywistości, służąca do reedukacji chodu, znajdzie zastosowanie w sieci budowanych przez ORIGIN Polska supernowoczesnych centrów rehabilitacji. ReoAmbulator™ umożliwia terapeutom programowanie dostosowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta ćwiczeń, gwarantujących osobom cierpiącym na zaburzenia i schorzenia neurologiczne, takie jak udary mózgu, uszkodzenia rdzenia mózgowego, urazy mózgu, porażenie mózgu, a także dolegliwości ortopedyczne i pooperacyjne, najlepsze możliwości rehabilitacji.

„Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z możliwości współpracy z firmą ORIGIN Polska. Z optymizmem patrzymy na możliwość wprowadzenie do Polski najnowocześniejszego urządzenia do rehabilitacji chodu, które pomoże pacjentom w Polsce i poza jej granicami […] odzyskać samodzielność, niezależność i dobre samopoczucie” – stwierdził Din Hadass, członek zarządu Motorika.  Plan współpracy przewiduje wyposażenie w urządzenia firmy Motorika dwudziestu planowanych centrów rehabilitacji ORIGIN Polska. Ma to nastąpić w ciągu najbliższych 10 lat.

ORIGIN Polska pragnie zostać liderem na polskim rynku rehabilitacji neurologicznej, a zakup do CENTRUM ORIGIN w Otwocku innowacyjnego urządzenia ReoAmbulator™ firmy Motorika, pomoże nam w osiągnieciu tego celu” – stwierdził Krzysztof (Kristof) Jacunski, współzałożyciel i dyrektor zarządzający firmy ORIGIN Polska.

„ Współpraca z ORIGIN Polska, wspierana przez naszego lokalnego dystrybutora, firmę BTL, umożliwi nam szerzej zakrojoną i bardziej intensywną ekspansję na rynek Polski, stwarzając jednocześnie znakomitą  platformę, umożliwiającą prowadzenie wyspecjalizowanych badań klinicznych. Kooperacja pomiędzy firmami Motorika i ORIGIN Polska obejmie kilka centrów i zapewni pacjentom najwyższe standardy usług rehabilitacyjnych, wykorzystujących najbardziej zaawansowane rozwiązania techniczne z użyciem robotów, w znakomicie do tego przygotowanych obiektach” powiedział Arik Avni, członek zarządu Motorika.

O firmie Motorika

Motorika, będąca częścią konsorcjum Hobart Group, jest wiodącym producentem robotycznego sprzętu rehabilitacyjnego na świecie. Naczelną misją firmy jest przywrócenie pacjentom ortopedycznym i neurologicznym możliwości samodzielnego, bezpiecznego poruszania się, odzyskania samodzielności i prowadzenia aktywnego trybu życia. Motorika może się poszczycić 30-toma patentami i zgłoszeniami patentowymi, w tym dwóch sztandarowych platform rehabilitacji robotycznej: ReoGo™- urządzenia przeznaczonego do rehabilitacji kończyn górnych oraz ReoAmbulator™ - wykorzystywanego przy rehabilitacji kończyn dolnych. Z urządzeń firmy Motorika skorzystało dotychczas ponad milion pacjentów na całym świecie.Jej produkty są dostępne w 33 krajach, w tym USA, Europie i Chinach. Więcej informacji na temat firmy można znaleźć na stronie www.motorika.com

O Hobart Group

Hobart Group zajmuje się rozwojem i komercjalizacją technologii medycznych w sektorach medycznych poszukających najbardziej zaawansowanych, nowatorskich rozwiązań.  Wciąż rosnące portfolio korporacji jest odbiciem głównych jej zainteresowań, obejmujących zagadnienia dotyczące kardiologii, cukrzycy, neurologii oraz rehabilitacji. Firmy zrzeszone pod parasolem Hobart Group zatrudniają łącznie ponad 150 naukowców, inżynierów, specjalistów ds. regulacji prawnych i rynków zagranicznych na 4 kontynentach.Więcej informacji na temat firmy można znaleźć na stronie www.hobart-group.com


 O Origin Polska

Origin Polska została założona w 2013 przez Neila Prashad i Krzysztofa Jacunskiego w celu zapewnienia nowoczesnej rehabilitacji neurologicznej i ortopedycznej pacjentom ze wszystkich grup wiekowych oraz najlepszych obiektów senioralnych, poprawiające warunki i jakość życia osób starszych. Aby zrealizować tę wizję, ORIGIN Polska projektuje swoje obiekty opierając się na wytycznych architektury terapeutycznej, szkoli personel spełniający najwyższe standardy oraz wyposaża swoje obiekty w najbardziej innowacyjny,  supernowoczesny  sprzęt rehabilitacyjny i terapeutyczny.

Neil Prashad, twórca marki Origin, posiada ponad 30-letnie doświadczenie w branży opieki medycznej. Zarówno on jak i zespół jego pracowników w Kanadzie wspierają ORIGIN Polska we wszelkich wysiłkach, zmierzających do stania się liderem w sektorze usług rehabilitacyjnych i senioralnych na rynku polskim.Więcej informacji na temat firmy można znaleźć na stronie www.originpolska.com


O BTL

BTL, firma która powstała w 1993 roku, jest jednym z najbardziej znanych w skali globalnej wytwórców sprzętu medycznego. Główne sektory działalności firmy obejmują fizjoterapię, kardiologię oraz medycynę estetyczną. Firma posiada biura w ponad 54 krajach na pięciu kontynentach.Więcej informacji na temat firmy można znaleźć na stronie www.btlnet.com Kontakt:
Sharon Alon, dyrektor Investor Relations and New Business Ventures
Hobart Group
e-mail: sharona@hobart-group.com
Telefon: +1 347-761-3342
Opublikowany 13 sierpnia 2018r.*****

WKRÓTCE OTWARCIE PIERWSZEGO W POLSCE,  NAJNOWOCZEŚNIEJSZEGO OŚRODKA REHABILITACJI NEUROLOGICZNEJ I OPIEKI DEMENCYJNEJ

ORIGIN Polska przygotowuje się do otwarcia pierwszego obiektu w Polsce, CENTRUM ORIGIN w Otwocku, położonego nieprzypadkowo w otulinie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.
Obiekty ORIGIN projektowane są zgodnie z zasadami architektury terapeutycznej, której celem jest tworzenie przestrzeni wywierającej pozytywny wpływ na fizyczną i psychiczną kondycję człowieka. Rola środowiska, w tym architektury, staje się  szczególnie ważna kiedy pojawiają się kłopoty zdrowotne. Takie podejście, od lat rozpowszechnione w krajach rozwiniętych, w Polsce nie znalazło dotąd naśladowców - firma ORIGIN Polska jest prekursorem.

CENTRUM ORIGIN Otwock jest jedynym zaprojektowanym w tym duchu obiektem w kraju.
Supernowoczesny budynek został podzielony na dwie niezależne sekcje, oferujące opiekę demencyjną wg autorskiego programu ORIGIN MemoryCare oraz rehabilitację neurologiczną w ramach programu ORIGIN NeuroCare.

Z programu ORIGIN MemoryCare skorzystają 82 osoby dotknięte różnymi formami demencji, w szczególności chorobą Alzheimera. W pięciu kilkunastoosobowych klastrach stworzono doskonałe warunki pobytu, gdzie duże świetlice, specjalne umeblowanie, wystrój wnętrz, ich konfiguracja, oświetlenie, kolorystyka ułatwią orientację, zlikwidują stany napięcia, agresji i depresji, zapewnią bezpieczeństwo. 
W oddzielnej części budynku 44 osoby będą korzystały z programu ORIGIN NeuroCare, dysponującego nowoczesnym zapleczem rehabilitacyjnym i najwyższej klasy urządzeniami, w tym rzadko powszechnie dostępnymi w Polsce robotami.

Do dyspozycji pacjentów będzie prywatny, terapeutyczny park z wydzielonym ogrodem dla osób dotkniętych demencją. Otoczenie sosen i jałowca wydzielających do atmosfery naturalne substancje dezynfekujące drogi oddechowe, rozszerzające naczynia krwionośne, działające uspokajająco i bakteriobójczo, stanowi o niezwykłych walorach klimatycznych i zdrowotnych okolicy.
Stosowane przez nas techniki terapeutyczne: japońska metoda rehabilitacji i rekonwalescencji shinrin yoku oraz hortiterapia, szczególnie efektywna w postępowaniu z demencją, depresją i niepełnosprawnością, odgrywają nieocenioną rolę w procesie terapii. Pobyt wśród zieleni i pielęgnacja roślin przyczyniają się do poprawy zdrowia fizycznego i psychicznego: obniżają ciśnienie krwi, tętno i produkcję hormonu stresu, zwiększając odporność organizmu i przyspieszając jego regenerację. 

Więcej informacji: www.originpolska.com 
Materiały graficzne:

Opublikowane w PAP 8 sierpnia 2018r.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz