wtorek, 17 lipca 2018

ROBOT DO REEDUKACJI CHODU SZANSĄ DLA OSÓB PO UDARACH I URAZACH

Dla osób, które utraciły zdolność chodzenia wskutek urazów neurologicznych, codzienne życie staje się ogromnym wyzwaniem. Na szczęście z pomocą przychodzi technologia - najnowsze rozwiązania w branży rehabilitacji neurologicznej, w tym specjalistyczny sprzęt  stwarza szansę na przywrócenie tej funkcji.

Reedukacja chodu wykorzystywana jest w przypadkach utraty funkcji chodu w wyniku:
- udaru mózgu
- choroby Parkinsona
- stwardnienia rozsianego
- choroby zwyrodnieniowej
- urazu rdzenia kręgowego
- urazu czaszkowo-mózgowego
- urazu sportowego
- mózgowego porażenia dziecięcego
- innych: ortopedycznych i pourazowych powodujących zaburzenia chodu


Najnowocześniejsze roboty do reedukacji chodu są wyposażone w moduł wirtualnej rzeczywistości oraz system gromadzenia danych i tworzenia raportów. Dzięki temu możliwa jest szczegółowa analiza chodu, dobór stymulacji do wypracowania jego prawidłowego wzorca oraz uzyskiwanie informacji zwrotnej dotyczącej postępów pacjenta.
Metoda reedukacji funkcji chodu wykorzystuje neuroplastyczność mózgu. Jej celem jest odtworzenie połączań nerwowych mózgu, odpowiedzialnych za funkcję chodzenia. Terapia odbywa się w bezpiecznych warunkach, przy optymalnym odciążeniu.
Pacjenci poddani terapii chodu z wykorzystaniem robota mają zdecydowanie większe szanse nie tylko na odzyskanie możliwości chodzenia, lecz również na uzyskanie lepszych parametrów chodu w porównaniu z efektami uzyskiwanymi przy stosowaniu innych form terapii.
Możliwość zaprojektowania przez terapeutę indywidualnej, specyficznej dla każdego przypadku ścieżki ćwiczeń, pozwala na precyzyjne zaplanowanie dzialań w kierunku poprawy równowagi, umiejętności chodzenia, koordynacji, wytrzymałości i postawy pacjenta, prowadzących do odtworzenia skoordynowanego, naturalnego chodu. 

W powstającym CENTRUM ORIGIN Otwock będzie można korzystać z pierwszego w Polsce robota ReoAmbulator™  Firmy Motorika.
Zapraszamy do poglądowego obejrzenia filmu na temat tego urządzenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz