wtorek, 12 lutego 2019

DIAGNOSTYKA I LECZENIE NIETRZYMANIA MOCZU - INNOWACYJNA TERAPIA SALUS TALENT URO DOSTĘPNA W CENTRUM ORIGIN OTWOCK

Schorzenia urologiczne i uroginekologiczne to poważny problem dotyczący osób obu płci. Przy czym dotyka on nie tylko osoby w podeszłym wieku. Pojawia się w różnych grupach wiekowych  - u młodych kobiet bardzo często po urodzeniu dziecka, wśród mężczyzn w związku z dolegliwościami prostaty i  wynikającymi z nich powikłaniami oraz zaburzeniami erekcji.
Problem nietrzymania moczu (NTM) należy wciąż do niezmiernie krępujących, mimo że ze względu na skalę występowania, urasta, także w ocenie WHO, do rangi  ważnego, aktualnego i złożonego problemu psychologiczno-socjalnego. 
Stosowane obecnie leczenie farmakologiczne bywa skuteczne w zaburzeniach trzymania moczu z powodu naglącego parcia. W przypadkach wysiłkowego nietrzymania moczu, do niedawna jeszcze lekarze zalecali zabiegi takie jak elektrostymulacja, laseroterapia czy terapia falami radiowymi, a nawet zabiegi chirurgiczne. Jednakże metody te, uchodzące za niekomfortowe dla pacjentów, nie cieszą się wśród nich popularnością. 

Inaczej jest w przypadku Innowacyjnej terapii z użyciem urządzenia Salus Talent Uro - bezinwazyjnej, niekrępującej, komfortowej dla pacjenta i skutecznej terapii polem elektromagnetycznym w której  wysoko indukcyjny, głęboko penetrujący, pulsacyjny stymulator elektromagnetyczny umożliwia miejscowe przyłożenie pola elektromagnetycznego przenikającego przez warstwy odzieży, tkanek i kości w celu stymulacji rejonu dna miednicy.
W momencie przyłożenia wysokoenergetycznego pulsacyjnego pola magnetycznego o dużej intensywności i malej częstotliwości  w rejonie dna miednicy następuje depolaryzacja nerwów i skurcz mięśni, prowadzący do ich głębokiej stymulacji  (głębokość penetracji pola w głąb organizmu sięga 10 cm), redukcji bólu (teoria endorfinowa oraz teoria bramki bólowej) oraz poprawy krążenia i przyspieszenia procesu regeneracji. 
Zabieg z użyciem urządzenia Salus Talent Uro jest całkowicie bezinwazyjny i w najmniejszym stopniu nie narusza intymności pacjenta. Ponieważ pole elektromagnetyczne przenika przez warstwy odzieży, zabieg  nie wymaga rozbierania się, co dodatkowo podnosi komfort  pacjenta. 
Urządzenie Salus Talent Uro wykorzystywane jest w połączeniu ze specjalnie skonstruowanym wygodnym fotelem, w którego siedzisku fizjoterapeuta umieszcza dysk elektromagnetyczny. Zasiadłszy w fotelu,  pacjent przez 20 minut poddawany jest działaniu pola elektromagnetycznego. Reakcja organizmu jest indywidualna, a poziom intensywności bodźców subiektywny, ale najczęściej są one odczuwane jako mrowienie i nie wywołują niepokoju ani żadnych innych niepożądanych odczuć.      

Terapia nietrzymania moczu Salus Talent Uro, stosowana także z powodzeniem w przypadku zaburzeń erekcji u mężczyzn oraz dysfunkcji seksualnych u kobiet. jest nowoczesną i jedną ze skuteczniejszych metod terapeutycznych w walce z tą przykrą dolegliwością. Dająca wyjątkowo dobre rezultaty,  precyzyjna , bezkontaktowa, komfortowa dla pacjenta metoda jest całkowicie bezpieczna, łatwa i szybka w aplikacji. Nie powoduje bólu i efektów ubocznych. Pozwala na natychmiastowy powrót do codziennych zajęć.
Powyższe argumenty zdecydowanie przemawiają za korzystaniem z  opisanej wyżej terapii nietrzymania moczu, prowadzącej do istotnej poprawy fizjologicznych funkcji organizmu, odzyskania pewności siebie w codziennym życiu, a w przypadku problemów z nietrzymaniem moczu, nawet zredukowania  albo całkowitego wyeliminowania konieczności stosowania materiałów chłonnych takich jak podkłady czy pieluchomajtki.
Urządzenie Salus Talent Uro prezentowane przez nas na wrześniowym jarmarku kreatywności, podczas Warszawskich Dni Seniora, zostało już zainstalowane w Centrum Origin Otwock, gdzie od 18 lutego br. będzie służyło naszym pacjentom w systemie stacjonarnym programu nietrzymania moczu NC NTM oraz w terapii zaburzeń erekcji ZABER.
Osoby zainteresowane korzystaniem z zabiegów w systemie ambulatoryjnym mogą już teraz rezerwować terminy – wykonywanie zabiegów rozpoczynamy od dnia 25 lutego br.

Zastosowanie terapii wymaga zlecenia lekarskiego, które pacjent otrzymał od lekarza zewnętrznego albo po konsultacji kwalifikującej przez lekarza Centrum Origin Otwock.
CZAS TRWANIA ZABIEGU: 20 minut
LICZBA ZABIEGÓW ZALECANYCH W RAMACH TERAPII: 8-12  
CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW W RAMACH TERAPII: 2-3 razy w tygodniu
CZĘSTOTLIWOŚĆ TERAPII: indywidualnie, średnio 2 razy w roku 
CENA POJEDYNCZEGO ZABIEGU: 60 zł
CENA PAKIETU 12 ZABIEGÓW: 660 zł
5-cio DNIOWY PROGRAM NTM: 1880 zł 
program rehabilitacji urologicznej przeznaczony dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku

Redukcja problemów zdrowotnych związanych z nietrzymaniem moczu oraz intymnych dysfunkcji seksualnych jest celowa w każdym wieku, ze względu na poprawę komfortu i satysfakcji z życia.

Zgłoszenia do programów NC NTM i ZABER oraz rezerwacje terminów zabiegów ambulatoryjnych przyjmujemy za pośrednictwem CENTRUM INFORMACJI I KONSULTACJI:
INFOLINIA +48 797 606 112 lub email: info@originpolska.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz